Борисов казал на Сакскобургготски: Ако не се оправиш, онези ще ти вземат имотите


29/08/2018, 08:49

Имотите не са лични на Симеон Сакскобургготски, а на цар Борис III. Симеон не ги е купил по някаква работническо-мениджърска сделка, получил ги е като наследство от цар Борис III. Това каза юристът Минчо Спасов по повод казуса с царските имоти.

Според нашия съд излиза, че царят незаконно е ползвал имотите от 1918 година, а всички български институции са проспали факта. Оказва се, че не само Симеон, но и цар Борис III ще трябва да плаща наем. Това не е ли омерзително? Излиза, че Царят Обединител е трябвало да живее на палатка, подчерта юристът, пише novini.bg.

Настроенията на народа се диктуват от фалшификациите в медиите – че царят е дошъл да се вземе имотите, добави Спасов.

Ходовете, които остават оттук нататък, са ясни – Страсбург. При подобен казус съдът в Страсбург осъди гръцката държава да плати най-голмото обезщетение – около 18 млн. евро, уточни юристът.

Той разкри, че през 2009 година е имал разговори с Бойко Борисов по казуса. В него той ми каза "Вечерях с царя и му казах, че онези хора, ако не се оправи – ще му вземат имотите". От този разговор си вадя извод, че царят не е искал да удари коляно пред онези хора, че Борисов е ударил коляно и те го ползват като посредник. Имам предположение, че онези хора са родните олигарси, които се занимават с асфалт, хазарт и артефакти, каза още Минчо Спасов.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бизнесът скочи срещу почивен понеделник след празник
Дата: 11/05, 13:09

„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07

Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06

Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53

Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия