Невяна Владинова, Боряна Калейн и Катрин Тасева не успяха да спечелят медали във финалите на топка и обръч на Световно първенство по художествена гимнастика в София, предаде БГНЕС.
В столичната зала „Арена Армеец“ България имаше по две представителки в двата финала, като на обръч Боряна Калейн се представи много силно и получи оценка 19.550, но въпреки това остана извън призовите места заради изключителното представяне на шампионката Дина Аверина от Русия, Линой Ашрам от Израел и близначката на Дина – Арина.
Другата ни представителка във финала Катрин Тасева постигна резултат 18.350 и завърши на седмо място.
Във финала на топка победата отново беше за Дина Аверина, която получи 20.300. Нейната сънародничка Александра Солдатова се нареди на втора позиция, а италианката Александра Аджурджукулезе спечели бронза. Двете българки във финала Невяна Владинова и Катрин Тасева се наредиха съответно на седма и осма позиция с 19.100 и 17.600.
В сряда Световното първенство в София продължава с квалификациите на бухалки и лента в индивидуалното.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Политолог: Това не е партиен кабинет. В него има експерти с по-технократски профил
Дата: 08/05, 09:29
Дончев за кабинета на Радев: Да ги съдим по делата
Дата: 08/05, 09:17
Мирчев и Божанов изразиха резерви към състава на правителството
Дата: 08/05, 09:021 Коментар
Радев се появи с жена си за ръка в парламента
Дата: 08/05, 08:591 Коментар
Журналист посочи силния човек до Радев
Дата: 08/05, 08:53