Пожарникарите потушиха днес пожара в университета в Крит, данни за пострадали няма, съобщи ТАСС, позовавайки се на атинската информационна агенция, цитирана от БТА.
Пожарът в университета е потушен, съобщи Одисеас Зорас, ректор на учебното заведение, по-голямата част от което се намира в административната столица на острова град Ираклион. В резултат от пожара е пострадала централната сграда на учебното заведение, северната сграда на общежитието и лабораторията на Природонаучния музей на Крит.
По думите на ректора няма проблеми със студентите, които преди евакуацията са се намирали в общежитието.
Пожарната служба на Крит съобщи, че в потушаването на огъня са участвали два хеликоптера и 42 пожарникари с 21 пожарни коли, а също и сухопътен отряд от 40 души.
В университета в Крит се обучават около 13 000 души, които изучават медицина, химия, биология, информатика, математика, приложна математика, физика.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Зеленски предупреди чуждестранните лидери да не присъстват на парада в Москва
Дата: 07/05, 21:291 Коментар
Депутат за новите министри: По делата им ще ги познаем дали стават или не
Дата: 07/05, 21:25
България има нов тото милионер
Дата: 07/05, 21:17
Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12
Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57