Постоянният представител на САЩ в ООН Ники Хейли заяви, че Съединените щати не се опитват да свалят сирийския президент Башар Асад, като все пак отбеляза, че оставката на сирийския държавен глава е "въпрос на време". Тя каза това в интервю за американския телевизионен канал CBS.
Според Халей, в близко бъдеще Асад ще бъде на власт, а САЩ не възнамеряват някак да повлияят на това.
"Но ние не мислим, че ще остане. Сирийския народ няма да позволи това. Несъмнено нито Русия, нито Иран вярват, че е нужно неговото присъствие - това е добре. Така, че мисля, че е въпрос на време", каза Хейли.
Представителят на САЩ в ООН не пропусна да похвали политиката на президента Доналд Тръмп, която не е допуснала употребата на химическо оръжие в Сирия./ news.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 00:30
Отбелязваме Международния ден на радиото и телевизията
Дата: 07/05, 00:30
Световен анализатор за ситуацията с Григор Димитров: Тенисът е жесток спорт
Дата: 07/05, 00:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 23:50