През август 34 953 кг храни от животински и неживотински произход са насочени за унищожаване от инспекторите на дирекция „Контрол по храните” към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ).
Това съобщиха от пресцентъра на БАБХ.
Те са конфискувани от производствени обекти, от складове, магазини и заведения за обществено хранене. Част от иззетите храни са били неправилно съхранявани, некоректно етикетирани и с изтекъл срок на годност, а други - без здравна и идентификационна маркировка. Дирекция „Контрол по храните” също така е насочила за унищожаване 210 яйца и 606 литра безалкохолни напитки.
През август в страната са извършени общо 14 664 проверки и са издадени 1022 предписания. Съставените актове за установяване на административно нарушение са 195. Затворените обекти с временно преустановена дейност са шест.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
КНСБ призова за свикване на Националния съвет за тристранно сътрудничество
Дата: 08/05, 08:221 Коментар
Икономист: Бюджетното салдо се влошава, може да стане 10%
Дата: 08/05, 08:17
Д-р Мавровски: Работещи по границата за проверки започват със заплати от 700 евро
Дата: 08/05, 08:141 Коментар
Правят промени в движението в страната заради Giro d’Italia
Дата: 08/05, 08:07
Русия забрани на западни медии да отразяват парада в Москва
Дата: 08/05, 07:52