Кадър бТВ
Двата предложени варианта не ни казват какъв е проблемът в здравната система – дали е само в приходната част или има и други, които ние подценяваме и не им обръщаме внимание. Това обяви в прадаването „Тази сутрин” по bTV бившият здравен министър и председател на Асоциацията на лицензираните дружества за доброволно здравно осигуряване - Мими Виткова, по повод предложенията на Министерството на здравеопазването за промяна в здравноосигурителната система.
Двата предложени варианта според нея са взаимно изключващи се. „Вариантът за пълна демонополизация на касата, казва, че се запазва вноската от 8% - така признава, че парите са достатъчни, но се управляват лошо. Поради това предлагат да ги управляват застрахователите. Вторият вариант казва – парите не са достатъчни ”, обясни Виткова.
Според нея около 20 години вече никой не знае каква е реалната цена на клиничните пътеки.
Системата е сбъркана и в структурата, и в организацията и в управлението, каза още експертът. По думите й здравеопазването ни се оказва в диспропорции – цели региони на страната ни са без лекари и без болнична помощ. Тези проблеми не може да бъдат решени, като се увеличават парите за здравни вноски, отбеляза Мими Виткова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44
Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41
Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37
Спартак спечели важни три точки в борбата си за оставане в Първа лига
Дата: 10/05, 16:33
17-годишните „моряци“ победиха ЦСКА 1948 в Елитната група
Дата: 10/05, 16:23