Влаковете през Пловдив ще минават със 130 км/ч! Вдигат стени край жп линиите


08/10/2018, 14:35

Влаковете в Пловдив се очаква да минават със 130 км/ч, което е с 90 км/ч повече от сегашната им скорост. С реализирането на жп възел Пловдив очакваната средна скорост между София- Пловдив-  Бургас да е 145 км/ч.  От НКЖИ обясниха, че се очаква между централните гари в двата най-големи града да се стига за не повече от 60 мин, пише Трафикнюз.

Тъй като скоростта на влаковете през града се вдига тройно, цялото жп трасе ще бъде недостъпно за пешеходци, като ще се издигнат стени и шумоизолиращи прегради.

За пешеходците в новото трасе ще има няколко възможности за пресичане чрез пасарелки. Първата ще бъде на Сточна гара, на продължението на ул. „Авксентий Велешки”.  Другата ще замести т.нар. Въздушен мост, който ще бъде премахнат. Пасарелката ще бъде изместена на запад – мястото където се жп линиите се разделят към Филипово, до бар „Трабанта”.

Другите две пасарелки по проекта вече са изградени – тази на „Модър- Царевец” и в квартал „Прослав”. Запазва се изцяло и подлезът на Централна гара.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19

Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09

Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01

Енчо Керязов: Джиро д'Италия е шанс България да покаже най-доброто от себе си
Дата: 10/05, 17:50

Ръководството на Спартак: Отборът показа характер, а подкрепата от трибуните беше на ниво
Дата: 10/05, 17:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия