Джеймс Мърдок е и в управата на холивудския гигант 21st Century Fox, но скоро може да се окаже на възлово място в структурата на Tesla.
Първоначално Мъск отказа да коментира слуха, но после го отрече.
Известно е, че Мъск фаворизира Антонио Грасиас, водещ независим директор на Tesla, но е посъветван, че той може да не е достатъчно независим поради участието си в дружествата на Мъск. Компанията на Грасиас, Valor Equity Partners, е инвестирала в Tesla през 2005 г. Той инвестира и в SpaceX, космическата компания на Илон Мъск.
Повод за рокадата става фактът, че Мъск се съгласи да напусне позицията на председател като част от извънсъдебно споразумение заради съдебния иск на Комисията по ценните книжа и фондовите борси относно твърденията, че е нарушил законите през август с лекомислено изявление в Twitter.
Регулаторът даде срок от 45 дни за промяна като той изтича в средата на ноември.
kaldata.com
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
1500 кораба са блокирани в Персийския залив
Дата: 07/05, 23:28
Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21
Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14
Шакира представи официалната песен за Мондиал 2026
Дата: 07/05, 23:07
Започва ремонт на едното платно от АМ „Хемус“ между Шумен и Каспичан
Дата: 07/05, 23:00