Майките на деца с увреждания и техните съмишленици се събраха за пети пореден ден на протести. И днес шествието тръгна от Министерския съвет, стигна до централата на НФСБ и завърши отново под прозорците на властта. На място имаше засилено полицейско присъствие.
В четвъртък протестиращите за кратко блокираха кръстовището на булевардите "Тодор Александров" и "Мария Луиза". Основното искане е оставка на вицепремиера Валери Симеонов.
Хората настояват за оставки въпреки приетите законопроекти от депутатите. Законопроектът предвижда от 1 януари 2021 г. да се създаде Държавна агенция за хората с увреждания, която да изготвя индивидуална оценка на потребностите и да координира политиката за хората с увреждания.
Създава се и Съвет за наблюдение, който да гарантира защитата на правата на хората е увреждания. В закона се предвижда още от 1 януари 2020 г. финансирането и предоставянето на помощни средства и медицински изделия за хората с увреждания да се осъществява от системата на здравеопазването.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 12:30
Завършва ремонтът на пътя Варна- Златни пясъци
Дата: 07/05, 12:29
На дъното до Морска гара - Варна откриха пейки, столове, колело и тротинетки
Дата: 07/05, 12:20
Водач на тротинетка е с опасност за живота след катастрофа в Стара Загора
Дата: 07/05, 12:16