"Санкциите идват" обяви президентът на САЩ Доналд Тръмп, заимствайки днес култова реплика от известния телевизионен сериал "Игра на тронове", за да приветства предстоящото възстановяване на санкциите срещу Техеран, отменени в рамките на ядреното споразумение от 2015 г., от което Вашингтон впоследствие се оттегли, предадоха световните агенции, цитирани от "Канал 3".
В Туитър Тръмп публикува, без друг коментар, плакат, на който той върви, облечен с тъмносин костюм и червена вратовръзка, главата му е извърната, а надписът гласи "Санкциите идват", което е заимствано от "Зимата идва" - заглавието на първия епизод от хитовия сериал. На плаката се уточнява, че "санкциите идват на 5 ноември".
По-късно днес САЩ официално потвърдиха, че в понеделник, 5 ноември, ще възстановят всички санкции срещу ислямската република, които бяха отменени в рамките на споразумението на Техеран с великите сили, забраняващо на Иран да разработва ядрено оръжие. Първият пакет от наказателни мерки вече беше възстановен през август.
"Игра на тронове", продукция на канала НВО, догодина ще завърши с осмия си сезон. Това е найнаграждаваният сериал в историята на американските телевизионни награди "Еми". Сериалът има огромен успех и фенове в цял свят.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03
Здравето влиза в клас
Дата: 06/05, 19:55
По-малко места в самолетите за Кипър това лято
Дата: 06/05, 19:46