Брюксел предлага на Тереза Мей граничен компромис, за да тласне напред преговорите по Брекзит, пише The Times, цитирани от „Фокус“.
Ирландският премиер Лио Варадкар е заявил, че е готов да приеме идеята за „механизъм за преразглеждане“, за да се излезе от задънената улица в преговорите между Лондон и Брюксел.
ЕС е готов да подкрепи компромисното предложение на Ирландия за разрешаване на последната голяма пречка в преговорите по Брекзит. Висши чиновници от Евросъюза са дали знак, че са готови да предложат на британския премиер „независим механизъм“, с който Великобритания може да постигне временно митническо споразумение с блока.
Посланието е пристигнало вчера преди заседанието на кабинета, на което Тереза Мей трябваше да разсея страховете сред привържениците на Брекзит, че никога няма да се стигне до финал на сделката с Брюксел.
Мей е предупредила, че тя трябва да приключи до края на ноември.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 19:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 19:30
Иран разглежда отправените от САЩ предложения за прекратяване на войната
Дата: 06/05, 19:23
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 19:20