„Докладът на Европейската комисия за напредъка на България по Механизма за сътрудничество и проверка е положителен, обективен и оценяващ действителността, такава каквато ние я виждаме. За щастие има три глави, които вече са затворени – съдебна система, организирана престъпност и правна рамка”.
Това каза в предаването „Плюс-Минус. Коментарът след предаването” председателят на Народното събрание Цвета Караянчева.
Тя добави, че остават още три глави, сред които корупцията и продължаването на съдебната реформа, а при тях се отбелязва напредък. По думите й в рамките на една година България има уверението, че мониторинговият доклад ще падне.
„По всяка една от препоръките се работи много сериозно. Не е малко, че има индикации, че искат да ни разделят от Румъния, тъй като ние напредваме”, допълни Цвета Караянчева.
На въпрос има ли напрежение между президента и изпълнителната власт, тя заяви, че няма война между институциите, но диалогът не е добър.
„Мисля обаче, че беше редно президентът да приеме председателя на Комисията по бюджет и финанси и министъра на финансите, за да изложат своите искания и препоръките към бюджета. Не е редно, когато представители на управляващата партия искат среща с теб, да не ги приемеш, а да приемеш колегите от политическата сила, които са те подкрепили за президент. Това още повече затвърждава, че Румен Радев не е президент на всички. Искам да имаме президент на всички български граждани”, заяви още председателят на НС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Файненшъл таймс": ЕС се готви за преговори с Владимир Путин
Дата: 07/05, 22:06
Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02
Бони Тейлър е в кома след спешна операция
Дата: 07/05, 22:00
Сабрутев: ПП няма да подкрепи кабинет на Радев заради спорни назначения
Дата: 07/05, 21:58