Въздушната линейка транспортира мъж с анавризма от Смолян към София


11/05/2026, 14:40

снимка: МЗ

Хеликоптер транспортира мъж в тежко състояние от Смолян към София. Въздушната линейка е извикана от началника на Спешното отделение д-р Васил Гривнев, след като се е наложило спешното транспортиране на 50-годишен мъж от село в община Мадан с тежка черепно-мозъчна травма, пише "Фокус".

По първоначална информация най-вероятно става дума за аневризма. Вследствие на кръвоизлива  мъжът е паднал и е ударил главата си, което допълнително е усложнило състоянието му.

Пациентът ще бъде транспортиран с хеликоптера до УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов“ за оказване на специализирана животоспасяваща  медицинска помощ, каза още д-р Гривнев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заповедта за изсичането на 7-те дървета пред новата сграда на бул. "Княз Борис" е от кмета на Варна, подписана от зам. кмет
Дата: 13/05, 10:301 Коментар

Полиция и РЗИ обръщат с хастара ресторанти, медицински складове и жилище във Варна
Дата: 13/05, 10:29

Обработват срещу вредители кестенови дървета в различни райони на Варна
Дата: 13/05, 10:20

На живо: Радев обяви спецоперация в цяла България
Дата: 13/05, 10:16

Спецакция във варненския квартал "Младост" след като мъж и жена издадоха дилъра си
Дата: 13/05, 10:16

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия