Северна Корея е тествала ново високотехнологично тактическо оръжие, предаде "Ройтерс". Според корейски медии, тестът е бил успешен.
Не се посочва обаче видът на оръжието.
Изпитанието е било наблюдавано от лидера Ким чен Ун.
Той е заявил, че новото оръжие е още едно доказателство за нарастващата военна мощ на страната.
Ким е припомнил, че въоръжаването е приоритет на управляващата партия.
Това е му първата поява на такъв опит след срещата с американския президент Доналд Тръмп през юни.
Двамата обсъдиха тогава ядреното разоръжаване на Корейския полуостров, както и подобряване на двустранните отношения.
Все още от САЩ не са коментирали новината.
Вицепрезидентът Майк Пенс съобщи, че през следващата година двамата лидери ще проведат нова среща, но тя зависи и от разоръжаването на Пхенян. / news.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
България още не покрива условията за безвизови пътувания до САЩ
Дата: 23/06, 19:12
Голям пожар в Обеля
Дата: 23/06, 18:57
Нови мазни петна изплуват на плажа край Варвара, както и при Синеморец
Дата: 23/06, 18:501 Коментар
Пожар гори край АМ "Хемус" до Девня
Дата: 23/06, 18:46
След заплахата от Украйна Лукашенко обяви, че заминава на "дълга командировка"
Дата: 23/06, 18:411 Коментар