Британският премиер Тереза Мей категорично отхвърли контра-предложенията на проекта за споразумението за Брекзит и заяви, че предложените промени не премахват проблемите.
В интервю за британския вестник "Дейли Мейл", тя не скри раздразнението си, че е получила критики от членовете на нейната консервативна партия за постигната договорка с Брюксел. Вместо това, Мей очаквала похвали, че е сложила край на свободното придвижване между Великобритания и останалите страни от ЕС.
Според нея, именно това е основната причина милиони британци да гласуват за излизане от Общността и тя е изпълнила желанието им. Тереза Мей припомни, че ограничаване на миграционния период е било сред приоритетите ѝ още докато е била вътрешен министър. Тогава, обаче, не е могла да спре хората, идващи от страни-членки. С Брекзит свободното придвижване приключва, казва още британският премиер. / БНТ
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Първан Симеонов: Хората казват на Румен Радев, че не обичат крайностите
Дата: 07/05, 21:12
Журналист: „Прогресивна България“ спира популизма в парламента
Дата: 07/05, 20:57
Няма българи на борда на заразения с хантавирус круизен кораб
Дата: 07/05, 20:54
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 20:50
Калоян Методиев: Кабинетът на Радев е катастрофален. 50 % са свързани с Радев, 50 % с Пеевски
Дата: 07/05, 20:411 Коментар