Винаги има нужда от кръводарители от всички кръвни групи. Това каза д-р Жанина Йорданова, директор на Районен център по трансфузионна хематология във Варна, във връзка с поредната инициатива, организирана от институцията.
Д-р Йорданова добави, че напоследък се наблюдава затруднение при осигуряването на кръв от кръвна група А отрицателен Rh(-), пише Фокус.
„Всеки, който има желание да дари кръв и да помогне да бъде спасен човешки живот, особено с настъпващите светли празници, е добре дошъл в Кръвния център във Варна“, каза д-р Жанина Йорданова.
Тя подчерта, че всички усилия на работещите в Районния център по трансфузионна хематология във Варна са насочени към популяризирането на доброволното кръводаряване сред младите хора.
„Младите хора трябва да бъдат информирани. Полагаме усилия за популяризиране на работата в центъра, защото самото кръводаряване е социален, обществен проблем“, заяви д-р Жанина Йорданова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Тенерифе днес посрещат круиза с хантавируса
Дата: 10/05, 09:03
33 пожара са потушени в страната през денонощието
Дата: 10/05, 08:55
Между 30 и 40 процента повече ще ни струва почивката в Гърция това лято
Дата: 10/05, 08:48
Варненец: Докога ще чакаме трагедия? Пътят за "Виница" е опасен!
Дата: 10/05, 08:331 Коментар