Редактор: Виолета Иванова
e-mail: [email protected]
Снимка Булфото
29-годишна майка и дъщеричката й починаха след дезинсекция в жилищен блок. Трагедията станала в казахстанското градче Мангистау на 21 ноември, съобщава местното издание ИнформБюро.
Жителите на сградата потърсили фирма за борба с хлебарките в интернет. Два дни след като работниците напръскали сградата младата майка и детето й потърсили медицинска помощ в местната болница, тъй като се почувствали зле. Докторите решили, че става въпрос за хранително отравяне. След като им назначили лечение лекарите освободили майката и детето за домашно лечение. Броени часове по-късно обаче освен двете пациентки с линейка в болницата били транспортирани и други хора от същата жилищна сграда със същите оплаквания.
Детенцето на 29-годишната жена починало буквално в ръцете на докторите от Бърза помощ, а младата жена починала по пътя към болницата.
Полицията установила, че става въпрос за масово отравяне и затова е започнато дело за причиняване на смърт по непредпазливост.
Превод "Петел"
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 18:50
Ивелин Михайлов: Мафията знае, че ние бързо може да свикаме протести, каквито свалиха властта
Дата: 25/06, 18:471 Коментар
Футболистите на Славия запалиха свещи в памет на загиналите деца от школата
Дата: 25/06, 18:41
Представиха обновената сграда на Районно управление – Провадия
Дата: 25/06, 18:22
Съветниците във Варна не одобриха финансиране за големия концерт и филм за Ивайло Маринов
Дата: 25/06, 18:181 Коментар