Редактор: Виолета Иванова
e-mail: [email protected]
Снимка Булфото
29-годишна майка и дъщеричката й починаха след дезинсекция в жилищен блок. Трагедията станала в казахстанското градче Мангистау на 21 ноември, съобщава местното издание ИнформБюро.
Жителите на сградата потърсили фирма за борба с хлебарките в интернет. Два дни след като работниците напръскали сградата младата майка и детето й потърсили медицинска помощ в местната болница, тъй като се почувствали зле. Докторите решили, че става въпрос за хранително отравяне. След като им назначили лечение лекарите освободили майката и детето за домашно лечение. Броени часове по-късно обаче освен двете пациентки с линейка в болницата били транспортирани и други хора от същата жилищна сграда със същите оплаквания.
Детенцето на 29-годишната жена починало буквално в ръцете на докторите от Бърза помощ, а младата жена починала по пътя към болницата.
Полицията установила, че става въпрос за масово отравяне и затова е започнато дело за причиняване на смърт по непредпазливост.
Превод "Петел"
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мерц: Русия няма да спечели тази война
Дата: 25/06, 19:52
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 25/06, 19:50
Осъдиха 32-годишен от Варна за кражба на инструменти от автосервиз
Дата: 25/06, 19:49
Фискалният съвет е против компенсацията за покриване на личните осигурителни вноски на държавните служители
Дата: 25/06, 19:46
Гълъб Донев: Бюджетът за 2026 г. влиза в Министерския съвет на 1 юли
Дата: 25/06, 19:40