НАТО призовава Русия незабавно да освободи пленените украински моряци и кораби, заяви на пресконференция генералният секретар на Алианса Йенс Столтенберг.
"Няма оправдание за употребата на военна сила срещу украинските кораби", подчерта Столтенберг. По думите му, действията на Москва повтарят модела й на поведение от последните няколко години.
Той предупреди, че Русия трябва да разбере, че действията й имат последствия.
Генералният секретар на НАТО изрази пълната подкрепа на Алианса за Украйна и подчерта необходимостта от спокойствие и сдържаност.
По-рано Великобритания и Франция излязоха с остри позиции по отношение на агресивното поведение на Москва в Азовско море.
Германия също осъди действията на Русия.
Припомняме, вчера в Керченския пролив Русия плени три кораба на украинските военноморски сили: "Бердянск", "Никопол" и "Яни Капу"./ news.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 04:30
Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30
На днешната дата в историята
Дата: 10/05, 04:00