Властите в Германия изясниха дали Меркел е поставила на Украйна срок за присъединяване към ЕС


27/11/2018, 03:41

Германският канцлер Ангела Меркел не е определяла краен срок за присъединяването на Украйна към Европейския съюз. съобщи представител на пресслужбата на правителството на Германия, информират световните издания. Според нейните думи този въпрос не е актуален в момента.

"Такова изказване не е направено и въпросът за членството на Украйна в Европейския съюз в момента не е на дневен ред", заявяват властите в Германия.

От Берлин също така отбелязаха, че Украйна е свързана с ЕС в рамките на споразумение за асоцииране, пише още Блиц.

По-рано в Украйна заявиха, че по време на посещението си в Киев Меркел е споменала "приблизителен срок", който страната трябва да преодолее, за да се присъедини към ЕС. Както украинските парламентаристи отбелязват, "прозвуча период от 5-8 години".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



По-високи температури, но отново с превалявания по Черноморието на 10 май
Дата: 10/05, 06:00

Спортът по телевизията в неделя 10 май
Дата: 10/05, 05:00

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 05:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 04:30

Хороскоп за неделя: Овен - успех; Близнаци - споделяне; Лъв - социални контакти; Скорпион - планиране; Риби - интуиция
Дата: 10/05, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия