Теменужка Петкова: Нашата атомна електроцентрала е една от най-добрите в Европа


27/11/2018, 17:59

Редактор: Иван Гошев

e-mail: [email protected]

"Това, което българите трябва да знаят, е че темата за отработено ядрено гориво представлява част от нашата национална сигурност. България има договор, изцяло съобразен с договора за присъединяването ни към ЕС. Горивото се извозва на определена периодичност, имаме сключен договор с Русия и спазваме всички изисквания на ЕС за тази област. Българските граждане трябва да са абсолютно спокойни", съобщи Теменужка Петкова в "Лице в лице" по БиТиВи.

"България вече повече от 40 години управлява успешно своята атомна електроцентрала. Нашата електроцентрала е една от най-добрите в Европа, издържали сме най-високите стрес тестове и сме за пример за останалите ядрени държави за това как се справяме с отработеното ядрено гориво и управлението на централата", допълни още тя.

"Проектът "АЕЦ Белене" е нотифициран през месец декември през 2007 година. Периодът, през който е извършена тази нотификация като нов проект трае от месец февруари 2007 до декември 2007. Тази процедура е минала през няколко месеца. Реакторите са 2. Проектът, който ще се реализира е проектът нотифициран от Европейската комисия. Според нея това е "един от най-безопасните в света проекти".

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ФИФА: Ще има три церемонии по откриване на Световното първенство по футбол
Дата: 09/05, 12:10

Везенков и Олимпиакос ще играят срещу Фенербахче на полуфинал в Евролигата
Дата: 09/05, 12:00

Самолет е блъснал човек на летището в Денвър
Дата: 09/05, 11:551 Коментар

Мариус Куркински: Това, което се случваше досега в политически аспект, наистина е на предела
Дата: 09/05, 11:48

Речта на Путин на парада на победата продължи точно 8,5 минути
Дата: 09/05, 11:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия