Подготвят ли България за нов заем? Сега обявиха, че сме най-нисък дълг в ЕС


06/12/2018, 16:01

Снимка: WIKIMEDIA.ORG

От ЕК ни препоръчват още реформи, за да запазим устойчивия темп на развитие.
Държавният дълг в България може да падне под 20% от БВП. Това прогнозира зам.-главният директор на “Икономически и финансови въпроси” към Европейската комисия(ЕК) Керстин Йорна по време на икономически форум в София днес, пише Монитор.

В доклада, който Йорна представи, бяха изтъкнати недостатъците на бизнес средата у нас, сред които липсата на инвестиции и квалифицирана работна ръка. Като положителна тенденция обаче бе отбелязан секторът за публични финанси – очакванията са нивото на публичния дълг в България да спадне под 20% от БВП. „Това е най-ниската стойност за Европейския съюз“, каза още Йорна. До момента у нас е налице сравнително стабилен сектор за публични финанси.

По думите на Йорна обаче има какво още да се желае. „Ефективността на разходите трябва да се подобри“, коментира тя. Като пример тя даде Ирландия, където подобна тенденция е била налице преди време. Финансовият експерт препоръча правителството да направи реформи в някои сфери, за да може да е налице устойчиво развитие.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Автобус №46 във Варна ще се движи с ново разписание в делничните дни
Дата: 08/05, 17:40

България с най-голям капацитет за съхраняване на електроенергия в батерии на Балканите
Дата: 08/05, 17:35

Екип на пожарната във Вълчи дол спаси над 20 животни от горяща постройка
Дата: 08/05, 17:19

Жена от Пловдив намери и върна загубен портфейл с над 1000 евро
Дата: 08/05, 17:13

Ежедневно се извършват обходи и проверки в района на огромното свлачище край Смолян
Дата: 08/05, 17:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия