Д-р Константинов в ефира за починалия 11-годишен Йордан: В Германия също има такъв случай, а там парите за здравеопазване са пет пъти повече на човек


10/01/2019, 08:10

Редактор: Александър Тодоров

e-mail: [email protected]

Кадър: БТВ

Изпълнителният директор на УСБАЛ по онкология д-р Стефан Константинов бе гост на „Тази сутрин” по БТВ. Той коментира и темата с починалия 11-годишен Йордан в поликлиниката в Ботунец, като разкри, че подобен случай е имало и в Германия.

Ето какво заяви Константинов:

„Има случаи, които са фатални. Ако се глътне една малка част и слезе надолу по дихателната система, и да има лекар, едва ли може да помогне. Защото трябва да влезе с микроскоп навътре и да се извади, а това се прави на много малко места в София. Имаше такъв случай в Германия, когато дете бе върнато, тъй като в клиниката е имало стажанти и е починало.

Само ще кажа, че у нас се падат 763 долара на човек за здравеопазване, а в Германия – 3990 долара. Повече от пет пъти по-голяма разлика, което предполага пет пъти по-добро здравеопазване, но и там се случват такива некща. Не може от един случай да се мисли, че медицината ни е лоша, трябва малко по-спокойно да се подхожда в такива случаи.”

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



След обяд над Черноморието ще превали
Дата: 13/05, 06:00

Спортът по телевизията в сряда 13 май
Дата: 13/05, 05:00

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 04:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 04:50

Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия