Товарният космически кораб "Дракон" на американската компания "Спейс екс" се разкачи успешно от Международната космическа станция. Отделянето беше излъчено на сайта на НАСА, предаде ТАСС.
Както съобщи "Спейс екс" в Туитър, корабът се очаква да се приводни в района на южното крайбрежие на щата Калифорния към 21.05 часа Американско тихоокеанско стандартно време (07,05 ч. българско време).
Корабът "Дракон" беше изстрелян към МКС на 5 декември. Три дни по-късно той се скачи със станцията, на която достави над 2,5 тона товар, включително храни и материали за множество научни експерименти, като апаратурата за изучаване на явленията в земната атмосфера./ novini.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Депутат от ПБ: КЗК ще има право да забранява необосновано високи цени
Дата: 12/05, 08:57
Шефът на БАБХ разкри схеми за източване на държавни субсидии: Над 1000 животни в 4 ферми ги има само на документи
Дата: 12/05, 08:44
Цените на горивата растат заради кризата в Близкия изток
Дата: 12/05, 08:411 Коментар
Гечев за борбата с високите цени: Предвидените наказания са до 10% от годишния оборот
Дата: 12/05, 08:36
Дечев: Вече има ефективни присъди за изборни престъпления
Дата: 12/05, 08:29