Вътрешните отделения на големите здравни заведения препълнени, никъде няма свободни легла, научи “Нова Варна”.
Няма нито едно свободно легло във вътрешното отделение на МБАЛ “Света Анна” във Варна, коментираха за Нова Варна от болничното заведение. Големият процент от леглата са запълнени от пациенти с усложнения след грип или остро респираторно заболяване, като най-честите усложнения са пневмониите, коментират медиците. Засега в Окръжна болница няма критични случаи с тежка дихателна недостатъчност или пациенти в животозастрашаващо състояние, коментираха от там.
Подобно е положението и в МБАЛ “Света Марина”, където се лекуват хора не само от областта но и от доста съседни общини.
Медиците припомнят, че средната продължителност на грипа е около седмица, ако нещата бъдат овладени навреме и не се стига до усложнения. Тя допълни, че въпреки големия брой пациенти има създадена организация в лечебните заведения и няма да бъде върнат болен човек, който се нуждае от хоспитализация.
Застрашени от влошаване на здравето заради вируса са най-вече хора над 65 години, деца под 5, и пациенти с хронични заболявания. Експертите съветват при поява на първи симптоми като висока температура, хрема и кашлица, веднага да се потърси лекарска помощ, за да не се стига до развитие на усложнения.
По повод на зачестилите случаи на тежки усложнения от грип в страната експертът джипита коментират , че и Варна не прави изключение и има усложнения при доста пациенти, като пневмонии. Според официална информация на РЗИ те не са повече от 3%.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
България предаде на ЕК план за отказ от руски газ
Дата: 07/05, 13:20
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 13:20
Литовката, нападнала с нож четирима във Варна: Нямах зла умисъл, извинявам се
Дата: 07/05, 13:071 Коментар
Пълно е с полиция и военни спецчасти на Морска гара - Варна
Дата: 07/05, 13:03