Грипната епидемия на територията на област Бургас се отменя от днес. Това реши на заседание Областният щаб за борба с грип и остри респираторни заболявания при областния управител на област Бургас Вълчо Чолаков, съобщава БНТ. По данни на Регионална здравна инспекция (РЗИ) се наблюдава значителен спад в нивата на заболелите и тенденция за нормализиране на обстановката.
Отменят се и всички противоепидемични и ограничителни мерки, свързани с обявената на територията на област Бургас епидемия. В болничните заведения, където се лекуват хора с усложнения обаче, ръководството има възможност, по преценка на рисковете, да запази част от мерките.
От Белодробната болница информираха, че с вътрешна заповед ще продължат ограничаването на свиждания до пълно нормализиране на обстановката.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Как се прави здрав корем
Дата: 22/04, 04:10
На 22 април 1876 г. е осветено знамето "Свобода или смърт" на Райна Княгиня
Дата: 22/04, 04:00
Рожден ден празнува Ивайло Йорданов
Дата: 22/04, 03:00
Дъжд от "падащи звезди" може да се наблюдава тази нощ
Дата: 22/04, 02:00
Синът на Марадона: Допускаше грешки и плащаше за тях
Дата: 22/04, 01:30