Гърция ще плаща част от наема на близо 260 хиляди семейства в страната през тази година


22/02/2019, 19:32

Гърция ще осигурява между 70 и 210 евро месечно на домакинства в страната, които не могат да покрият наема си на жилище. За 2019 година Атина ще подпомогне близо 260 хиляди семейства, а общият бюджет за субсидиите за тези 12 месеца е 304 милиона евро, съобщава Money.bg.

От местното издание Kathimerini припомнят, че първоначално обявеният бюджет е бил двойно по-голям или 600 милиона евро."Първоначалният бюджет бе намален наполовина, първоначално за да се избегнат съкращенията на пенсиите и сега, за да бъдат осигурени повече пари за защита на домакинствата, които не могат да покриват ипотеките си", посочват от медията.Преди дни стана ясно, че Атина планира да вложи до 1 милиард евро в банките в страната през следващите 5 години с цел да субсидира част от ипотечните кредити на граждани.Онлайн платформата, на която гръцките семейства ще могат да кандидатстват за субсидия за наема на жилище ще бъде активна от следващата седмица. Очакванията са от нея да могат да се възползват близо 260 хиляди домакинства от около 1,103 милиона такива, живеещи под наем.Според плановете изплащането на първите субсидии трябва да започне през април месец.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 20:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 20:30

Черно море победи Локомотив (Пд) в пряк сблъсък за място в баража за Лигата на конференциите
Дата: 12/05, 20:29

Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:211 Коментар

Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:202 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия