Депутатите, които не ходят на работа дори в рамките на цял месец, все пак получават 1/3 от заплатата си. Получават се около 1000 лв., дори да не стъпваш в парламента, намираме това за несправедливо. Това коментира в "Още от деня" заместник-председателят на НС от "Обединени патриоти" Явор Нотев, като цитира правилника за работа на парламента.
Явор Нотев, заместник-председател на НС: Когато се водят пътувания, срещи с избиратели, това се съвместява с дейността на народния представител. Никой не освобождава народния представител от задължението да присъства в пленарна зала.
Според Явор Нотев не е лицеприятна гледка разликата между половината зала, в която депутатите са заели местата си, и другата, празна част. Формално работата върви, привидно без затруднения, допълни той.
Въпросът за кворума е решен, но няма опоненти и защитници на текстове, които са внесени от БСП, това не допринася за работата на парламента, но не е пълноценен без опозиция, каза Нотев.
Той допълни, че това не е ходът на левицата, за да се справят с недостатъците на този парламент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Русия забрани на западни медии да отразяват парада в Москва
Дата: 08/05, 07:52
Такситата в Бургас с по-високи тарифи преди летния сезон
Дата: 08/05, 07:48
Прокуратурата прекрати разследването за доходите на Пеевски
Дата: 08/05, 07:451 Коментар
КНДР разполага нова далекобойна артилерия по границата си с Южна Корея
Дата: 08/05, 07:39
Транспортният бранш е в протестна готовност
Дата: 08/05, 07:33