*Снимката е илюстративна
Влакът пътува от Русе към София
Историческият парен локомотив, който пристигна от Виена за ремонт у нас, потегли от гара Русе - Разпределителна към София. Парната машина е теглена от електрически локомотив Сименс с 5500 конски сили, съобщава превозвачът "Булмаркет рейл карго", съобщава dnes.bg
След края на Втората световна война историческият парен локомотив продължава да работи на територията на бившата ГДР и през 1956 е "пенсиониран" и преместен на заслужена почивка в музей във Виена.Днес с помощта на българския превозвач той ще измине малко повече от 400 км до София, където се очаква да пристигне в ранните сутрешни часове на 25 февруари.Машината ще премине през цялостен ремонт, който ще продължи не по-малко от 9 месеца за приблизителната сума от 1 милиона лева и след това на собствен ход ще се отправи към Австрия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мазутът на плаж в Камчия се оказа от стар разлив, изследват водата
Дата: 22/06, 14:04
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Дата: 22/06, 13:57
Гюров отказа да коментира дали ще се кандидатира за президент
Дата: 22/06, 13:50
Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Дата: 22/06, 13:41
Туристка: В планината още има снежни преспи, избирайте внимателно маршрутите
Дата: 22/06, 13:34