Деца правят и продават мартеници в подкрепа на болно момченце


28/02/2019, 09:45

Първокласници от ОУ „Д-р Петър Берон” в Дебелец организират благотворителен базар за мартеници. Каузата им е насочена към 4-годишния Дариан, страдащ от детска церебрална парализа, за когото наскоро и феновете на „Етър“ събираха средства по време на мач на отбора, съобщава "Борба".

Децата започнали да изработват мартеници, като инициативата им била подкрепена от техните родители. Те също се включили в изработката на червено-белите изделия. Символите на пролетта децата предлагат на територията на школото на символични цени от 50 ст. до 1 лв.

Дариан е от Велико Търново и макар да е само на 4 години, ежедневно се бори за живота си. Момченцето е болно от детска церебрална парализа и епилепсия с неуточнен произход.

Семейството на Дариан прави всичко по силите си, за да му помогне. Досега родителите са се справяли сами с разходите, но честите пътувания и скъпоструващите изследванията вече са непосилни за тях. Сумата, която им е нужна за старт, е около 10 000 лв.

Facebook: https://www.facebook.com/%D0%9F%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%94%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD-314688779173054/

Банкова сметка:

Дариан Сидеров

UniCredit BulbankIBAN:BG10UNCR70001523479271

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Костадинов алармира: 3-ма мъже с пръти нападнаха "Безсмъртния полк"
Дата: 09/05, 15:26

Пламен Китипов: Заплатата на главния архитект на Варна е запорирана по искане на общината
Дата: 09/05, 15:24

Линията Варна – Батуми се утвърждава като ключов коридор между Европа и Кавказ
Дата: 09/05, 15:13

Германия подготвя забрана на електронните цигари за еднократна употреба
Дата: 09/05, 15:07

На търг продават лични вещи на Мерилин Монро
Дата: 09/05, 14:501 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия