8% отговор, че земята е плоска не е малко. На какво се дължи обаче – има изключени от обществото хора, има гетоизирани общности, има потресаваща бедност на места в България, която поражда откровена тъпотия. Това обяви в предаването „Тази сутрин” Първан Симеонов.
„Гледайки отговорите на този въпрос, трябва да мислим за гетата и бедните в България, а не за това дали българите са тъпи. Не, българите не са тъпи”, каза още социологът.
Той уточни, че има страни от Западна Европа, в които делът на посочилите, че Земята е плоска е по-голям. Подобен отговор често се дължи и на недоверие в официалната информация и институциите.
По думите на Симеонов именно на такова недоверие се дължи и гласуването за брекзит във Великобритания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Колона от автомобили на изходите на "Кулата" и "Маказа" тази сутрин
Дата: 21/06, 08:39
Извънредно положение в Лос Анджелис заради голям пожар
Дата: 21/06, 08:29
В болница остават и тримата работници на АПИ, пометени от кола край Ботевград, един е с опасност за живота
Дата: 21/06, 08:21
Авария оставя без вода днес абонати от Варна
Дата: 21/06, 08:13
Празник е! Чупенето и рязането на клони от липа днес носи нещастие
Дата: 21/06, 08:07