Много от собствениците на сезонни хотели във Варна са назначили персонала си още през март, за да избегнат глада за кадри, който настава след средата на април.
Това коментира председателят на Асоциацията на хотелиерите и ресторантьорите в морския град, Павлин Косев. Според специалиста, търсенето на кадри е огледален образ на търсенето на туристи.
„Ако мениджмънтът, на който и да е хотел няма концепция, няма маркетингов план за търсене на гости, базата ще остане празна. Абсолютно същото е и с персонала. Трябва да има стаф-план, трябва да е разпределено наемането на персонала, спрямо сезона“, обясни Косев пред "Монитор".
Специалистът каза още, че има пикови моменти на свръхтърсене на работна ръка и свободните кадри изведнъж свършват. Тогава много хотелиери търсят начини как да балансират, за да излязат от тази дупка.
„Има един период от време, което започва от средата на април и продължава до към юли месец. Тези месеци са много критични и персонал вече няма. Много от хотелите започват да правят интервюта, да търсят и да си сглобяват екипа за лятото още от Нова година, от януари. Февруари е много активен месец, в който се правят интервюта, търси се персонал, провеждат се обучения, а от март вече избраните се назначават“, коментира още Павлин Косев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кристиано Роналдо и Лионел Меси загубиха няколко милиона последователи заради мащабна кампания на Meta
Дата: 08/05, 02:001 Коментар
Глобяват Община Шумен за недостатъчен контрол на сметището
Дата: 08/05, 01:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 01:00
На 8 май църквата почита паметта на Свети апостол и евангелист Йоан Богослов, честват се имената на Йоан, Йоана, Иван, Иванка
Дата: 08/05, 01:00
Роналдо с гол номер 100 в саудитското първенство
Дата: 08/05, 00:45