Млад мъж почина, след като беше нападнат от мечка в Румъния


22/03/2019, 19:49

Мъж на 30 години от централния румънски окръг Харгита е починал, след като бил нападнат и ранен тежко от мечка в гората, съобщава Медиафакс и БТА.

Мъжът отишъл в гората заедно с двама свои съседи, за да съберат почва. Той навлязъл в гората и след като дълго време не се появил, съседите отишли да го търсят. Намерили го паднал на земята и с кървяща рана в зоната на гръдния кош. Мъжете веднага извикали линейка, но раненият починал по време на транспорта към болницата.

Председателят на Окръжния съвет на Харгита Борбой Чаба заяви, че мечката, която нападнала младежа, е била определена за унищожаване, но министеството на околната среда е отказало.

"Недопустимо е, че се случи нападение и, за съжаление, след няколко часа жертвата почина в линейката. Беше поискано миналата година тази мечка да бъде унищожена, но министеството на околната среда отказа. Питам се чия е отговорността за тази ситуация. Не е добре, че в Букурещ не се вижда какво се случва в окръг Харгита, не е добре, че животът на хората е в опасност! И това, от което се бояхме в последните години, за нещастие, днес се случи", изтъкна Борбой Чаба.

Младият мъж е баща на две деца, които остават на грижите на бабата и дядото, тъй като майка им от години работи в чужбина, отбелязва агенцията.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Янкулов за избора на нов ВСС: Ключовото е дали има политическа воля промените да бъдат реални, а не формални
Дата: 10/05, 19:34

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 19:30

Над 200 000 мигранти са минали Ламанша с малки лодки и са стигнали до Великобритания от 2018 г. насам
Дата: 10/05, 19:251 Коментар

Заркова: Сарафов и Гешев заявиха, че не искат да стават главни прокурори, но това не е концерт по желание - така работи мафията
Дата: 10/05, 19:18

Горящата постройка в София е необитаема, но има опасност за съседните складове
Дата: 10/05, 19:14

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия