Биха българи във Франция заради "фалшива новина"! Нарочиха ги, че крадат деца с бус


02/04/2019, 09:45

Снимка: google.bg

Българи, работещи във Франция, бяха нападнати и бити, заради фалшива новина. Кристиян Иванов и Кирил Аврамов от търговищкото село Давидово са нападнати от голяма група хора, докато спят в бусовете си, с които събират отпадъци от цветни метали, пише "Монитор".

От своя страна, префектурата на полицията в Париж излезе със съобщение в социалните мрежи, което потвърждава, че новината за отвличане на деца е фалшива.

Причината за това била невярна информация, че българите отвличат деца, за да ги продават за органи.

„Налагаха ме с ключове за джанти, с камъни, с тухли, тръби“, разказа Кристиян Иванов.

„Псуваха ни: „Слезте от буса, крадци на деца! 15-20 минути продължи атаката”, сподели от своя страна Кирил Аврамов.

Двамата мъже били спасени от друг жител на село Давидово – Митко Димитров, който видял нападателите.
„Какво да видя – налагат ги. Два буса чупят и ги бият, подадох газ срещу тях, те се пръснаха и ги спасих”, разказа той.

Мъжете твърдят, че се препитават като събират и сортират отпадъци във френските квартали. Живеят на открито в бусовете си със седмици. В края на март, обаче, в Париж тръгва слуха за отвличани деца.

„Невинни сме, не знаем за какво става въпрос. В стрес бяхме”, добави Аврамов.

От село Давидово настояват външното ни министерство да поиска от френските власти разследване на случая.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 25/06, 18:50

Ивелин Михайлов: Мафията знае, че ние бързо може да свикаме протести, каквито свалиха властта
Дата: 25/06, 18:471 Коментар

Футболистите на Славия запалиха свещи в памет на загиналите деца от школата
Дата: 25/06, 18:41

Представиха обновената сграда на Районно управление – Провадия
Дата: 25/06, 18:22

Съветниците във Варна не одобриха финансиране за големия концерт и филм за Ивайло Маринов
Дата: 25/06, 18:181 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия