Снимка: Live.Varna.bg
Решението за закупуване на изтребител F-16 ще вземе България, но ние сме оптимисти. Това каза във Варна американският посланик Ерик Рубин, съобщи Moreto.net.
“Таим огромна надежда в това отношение. Причината този самолет все още да не е произведен е, че е съвсем нов модел и в момента се създава поточната линия.”, каза Рубин.
Американският посланик припомни, че военното сътрудничество между САЩ и България датира още от 90-те години на миналия век.
„Смело мога да кажа, че в това нестабилно и трудно време ние сме още по-близки партньори с България, както и с някои други страни, които са членки на НАТО.“, посочи Рубин.
Посланикът присъства на откриването на реновирани детски площадки в ДГ „Бриз“ във Варна. Новата придобивка на забавачницата е резултат от съвместен проект на Община Варна и посолството на САЩ, който се финансира по програмата за хуманитарна помощ към отдела за военно сътрудничество.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прогноза: Бури и градушки застигат страната ни до дни
Дата: 09/05, 23:42
Путин е готов да се срещне със Зеленски и в трета страна, но при определено условие
Дата: 09/05, 23:351 Коментар
Битката за трофея от Висшата лига се завърза като по филмов сценарий
Дата: 09/05, 23:28
Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21
Търговци: След 10-ина дни ще излязат българските череши. Хубавите ще са между 7-8 евро за килограм
Дата: 09/05, 23:14