Кадър Нова тв
Българските власти затегнаха контрола по границите с Турция и Гърция. Освен повече патрули, повече са и проверките на автомобилите в пограничните райони, съобщи Нова тв.
В близките до границите с Гърция и Турция райони полицейското присъствие не е ново. От няколко дни обаче хората казват, че броят на униформените се е увеличил значително. Това от една страна ги успокоява, от друга страна обаче на фона на събитията в Гърция хората тук са нащрек.
Вече месец службите в България следят отблизо ситуацията в Гърция и Турция. Затова и по границите ни присъствието на униформени е усилено.
„Колегите от "Гранична полиция" са с усилени патрули и сме пренасочили сили на Жандармерията, които работят в граничните райони. Имаме готовност, ако се пренесат до нашата реакция, да задействаме плана за кризи. Разговаряли сме и с Министерството на отбраната, армията също е в готовност, нашите сили всички са в готовност”, обясни пред NOVA Ивайло Иванов, главен секретар на МВР
За някои от пътуващите увеличеното присъствие на униформение е необичайно. „Нещо необичайно, не е било така никога. Сега са повече. ние пристигаме от Капитан Андреево . Няколко коли видяхме”, сподели Недялка Костадинова.
А в граничните села още си спомнят наплива от мигранти преди няколко години. „Лично аз съм хващал поне 40-50 човека, тука са минавали. Бедни хора.”, разкзва Коста Атанасов от село Щит.
И въпреки че ситуацията в момента е спокойна службите уверяват, че са в готовност за действие.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 22:10
Седем колоездачи от Giro d'Italia са в областната болница във Велико Търново
Дата: 09/05, 22:03
Яйцата намаляват риска от Алцхаймер с до 27%
Дата: 09/05, 21:44
39 задържани в Париж след забранени крайнодесни и антифашистки демонстрации
Дата: 09/05, 21:24
Татяна Султанова: Моите очаквания за правителството бяха за нови хора с нов морал
Дата: 09/05, 20:591 Коментар