Нова Зеландия загуби първата си олимпийска шампионка


14/04/2019, 13:28

Ивет Уилямс, която бе първата жена спечелила златен олимпийски медал за Нова Зеландия и носителка на световен рекорд в скока на дължина, почина на 89 години, пише Sportal.bg.


В обръщение на федерацията по лека атлетика на страната съобщиха "съжаляваме да споделим, че олимпийската златна медалистка от 1952 година Ивет Уилямс почина събота вечер на 89 години. Ивет оставя огромно наследство в спорта, който обичаме."

Уилямс спечели златен медал в скока на дължина на Олимпийските игри в Хелзинки през 1952 г. с постижение от 6,24 метра, олимпийски рекорд и само на 1 сантиметър от световния рекорд, който тогава притежава холандката Фани Бланкерс-Коен. Ивет постави нов световен рекорд от 6,29 метра в новозеландския град Гисборн през февруари 1954 г.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30

Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00

Бившият здравен министър Стефан Константинов: България има прекалено много болници
Дата: 08/05, 23:55

Инвалиди от Русе остават без адекватна грижа
Дата: 08/05, 23:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия