Снимка Булфото
Премиерът обеща на жителите на кв. "Кършияка" в Пловдив, че теренът на ул. "Кап. Дрангов" ще остане зелена площ. „Разпоредил съм на кмета Иван Тотев и на областния управител Здравко Димитров да не се поддават и паркът да си остане”, каза Бойко Борисов, предаде БТА.
На място той е бил заедно с финансовия министър Владислав Горанов и вицепремиера Томислав Дончев.
„Като кмет на София имах няколко подобни случая с частни зелени площи, но съм ги решавал в полза на хората. В плана на Пловдив това е озеленено. Остава парк, така че, който иска да купи парк това са хубави частни паркове. Това съм го разпоредил. Това ще остане зелено”, каза още Борисов.
Той е възложил на държавните и общински органи да решат проблема с терена, който е от 16 дка и е закупен от физическо лице с намерението да го застрои.
Жителите от квартала трети месец протестират с искане тази площ да си остане парк.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Четирима задържани след стрелбата по автобус в Перник, сред тях има и непълнолетни
Дата: 10/05, 13:40
Стартира последният етап на Джирото у нас
Дата: 10/05, 13:30
Барселона гони няколко рекорда до края на сезона
Дата: 10/05, 13:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 13:20
Времето във Варна в понеделник: Очакват се гръмотевици и 20 градуса
Дата: 10/05, 13:14