Снимка Булфото
Присъда от една 1 година и осем месеца условно с три годишен изпитателен срок присъди състав на кюстендилския Окръжен съд за бившия началник на Криминална полиция в Кюстендил Захари Захариев, причинил смърт при катастрофа. Делото мина в един ден при съкратена процедура по искане на обвиняемия Захариев. Присъдата може да бъде обжалвана в 15-дневен срок, предаде БНР.
Криминалистът бе обвинен в причиняване на смърт по непредпазливост при ПТП, като отказа коментари. Той се е движел с 93 км/ч при разрешени в участъка при с. Невестино, където е станала катастрофата, 50 км/ч. Предизвиква челен удар, при който загива водачът на насрещно движещ се микробус Росен Любенов.
В съдебната зала Захариев обяви, че не е предполагал, че може да участва в такъв инцидент и че съжалява за смъртта на Росен Любенов. Роднините на загиналия заявиха, че ще обжалват пред Апелативния съд.
Присъдата на все още настоящият полицай може да бъде обжалвана пред Апелативния съд в рамките на 15 дни. Според коментари в града м.г. той се е пенсионирал, но продължава да работи в системата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Градушка 20 минути в Силистренско: Първо дребна, после едра
Дата: 11/05, 19:40
Радев с първа визита в чужбина
Дата: 11/05, 19:27
Турски тир се преобърна в района на монтанското село Крапчене
Дата: 11/05, 19:101 Коментар
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00