Гел-Ман получи Нобелова награда през 1969 г. Нобеловият комитет го номинира за откритията, свързани с класификацията на елементарните частици и тяхното взаимодействие.
Гел-Ман получава Нобелова награда през 1969 г. за открития, свързани с класификацията на елементарните частици и тяхното взаимодействие
В САЩ на 90-годишна възраст почина изключителният американски физик Мъри Гел-Ман, носител на Нобелова награда по физика. Това съобщиха от Института Санта Фе, цитирани от Би Би Си и БГНЕС.
Той получава наградата през 1969 за открития, свързани с класификацията на елементарните частици и тяхното взаимодействие.
„Съобщаваме с мъка за смъртта на Нобеловия лауреат, светило в много области на физиката - Мъри Гел-Ман - един от най-великите физици на 20-ти век, откривател, съосновател на ISF (Институт Санта Фе), откривател на „кварка“ (фундаментална частица)”, гласи съобщението на института в Twitter.
Гел-Ман получи Нобелова награда през 1969 г. Нобеловият комитет го номинира за откритията, свързани с класификацията на елементарните частици и тяхното взаимодействие.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Слънчево и без вятър по Черноморието
Дата: 23/06, 06:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 05:10
Спортът по телевизията във вторник 23 юни
Дата: 23/06, 05:00
Хороскоп за вторник: Овен - разпускане; Близнаци - комуникация; Дева - приятни изненади; Козирог - релакс; Риби - семейни дела
Дата: 23/06, 04:30
23 юни в историята
Дата: 23/06, 04:00