32-годишната Шурай Х. е предадена на съд с обвинителен акт на Окръжната прокуратура във Варна за теглене на пари от две дебитни карти без съгласието на титулярите им. Общо от картите подсъдимата успяла да изтегли 745 лева в условията на продължавано престъпление.
Шурай се договорила с жена от търговищко село да й помага в домакинството и за грижите на болния й син срещу заплащане. Подсъдимата започнала работа в дома на потърпевшата Фатме М. през пролетта на 2017 г. и работела там до август.
Дебитните карти, по които Фатме и болният й син получавали инвалидна пенсия и социални помощи, стояли в торбичка в дома й заедно с ПИН-кодовете. На 16 август 2017 г. незабелязано от Фатме наетата болногледачка и помощничка Шурай взела торбичката с картите. Още на следващия ден подсъдимата погасила част от задълженията си на посттерминално устройство. Платила с две трансакции и борчовете си към магазин. След това на банкомат проверила наличността в двете карти. На няколко пъти Шурай Х. успяла да изтегли от дебитните карти общо сумата от 745 лева.
Ако бъде призната за виновна от състав на Варненския окръжен съд, 32-годишната подсъдима може да получи наказание лишаване от свобода от 2 до 8 години и глоба до двойния размер на неправомерно изтеглената сума.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Взеха книжката на шофьор заради закон, който още не е бил в сила
Дата: 12/05, 09:07
Създава се сайт за проследяване на цените на едро и в магазина
Дата: 12/05, 09:03
Депутат от ПБ: КЗК ще има право да забранява необосновано високи цени
Дата: 12/05, 08:57
Шефът на БАБХ разкри схеми за източване на държавни субсидии: Над 1000 животни в 4 ферми ги има само на документи
Дата: 12/05, 08:44
Цените на горивата растат заради кризата в Близкия изток
Дата: 12/05, 08:411 Коментар