Силни бури в сряда вечерта и през нощта срещу четвъртък нанесоха щети и предизвикаха проблеми на много места в Румъния, включително в столицата Букурещ, съобщава информационният сайт Зиаре, съобщава Novini.bg.
През изминалата нощ в румънската столица вилня буря, която предизвика проблеми с трафика в ранните часове на деня. Паднало дърво нанесе щети на два автомобила, наводнени бяха улици и къщи, а много от светофарите в Букурещ не работеха сутринта.
Жители на румънската столица споделиха в социалните мрежи, че са се събудили изплашени от силни трясъци.
В град Корабия, окръг Олт (южна Румъния), буря събори много дървета и стълбове, а влизането в града бе блокирано, съобщава в. "Адевърул". Силният вятър в Корабия събори 22 дървета, три стълба и рекламно пано. Местните власти изстреляха ракети срещу градушка, за да ограничат щетите.
Румънските метеоролози предупредиха, че времето ще остане нестабилно и през следващите дни.
Силни бури вилняха в Румъния и в началото на седмицата, припомня Зиаре. В град Залъу в северозападната част на страната, само за 15 минути силна градушка с големина на яйце унищожи автомобили и покриви.
Във Вишеу в областта Марамуреш реки излязоха от коритата си и наводниха пътища и стопанства. Много улици, дворове и мазета бяха наводнени и в град Решица, окръг Караш-Северин, в резултат на вчерашните дъждове, посочва Зиаре.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Авария оставя без вода днес абонати във Варна
Дата: 10/05, 10:18
Проф. Дейвид Шулц: Тръмп търси "нов Орбан" в Европа, за да разбие консенсуса в ЕС
Дата: 10/05, 10:10
Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04
Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59