След поредица тестове в САЩ и някои други страни, в Google Maps бе добавена възможност за уведомяване за ограниченията на скоростта, като и разположението на стационарните и мобилните радари на територията на над 40 държави.
Тези функции са взети от принадлежащото на Google приложение Waze, а уведомленията се появяват в Google Maps за iOS и Android. Знаците за ограниченията на скоростта се появяват в долния ъгъл на приложението, а уведомленията за радарите и камерите за контрол се показват като иконки на виртуалните пътища и пътувания.
Новите функции са достъпни в Австралия, Бразилия, САЩ, Канада. Великобритания, Индия, Мексико, Русия, Япония, Андора, Босна и Херцеговина, България, Хърватия, Чехия, Естония, Финландия, Гърция, Унгария, Исландия, Израел и още много други.
Появи се информация от потребителите от Франция, Германия и Швейцария, че не се вижда разположението на радарите за контрол на скоростта. Най-вероятната причина за това е, че новите функции са незаконни в тези държави. Във Франция например, полицията има право да проверява смартфоните за наличието на нелегални приложения и да налага големи глоби и дори да конфискува автомобила при подобно нарушение.
Обявено е, че новата функционалност може да се използва в смартфоните с iOS и Android, но засега само притежателите на Android смартфони виждат стационарните и мобилните радари. Навярно всичко ще се стабилизира след месец-два.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хаос по летищата в Европа заради нови гранични правила и недостиг на гориво
Дата: 09/05, 10:31
Проф. Христова за борбата с кърлежите: Задушаването им с мазнина не помага
Дата: 09/05, 10:19
Радев: Разбира се, че ще оставим Георги Кандев, той доказа своите качества
Дата: 09/05, 10:11
Полицията издирва 71-годишния Антон от Перник
Дата: 09/05, 10:09
Председателят на НСИ: За първи път имаме покачване при абсолютно всички стоки и услуги
Дата: 09/05, 10:00