Обрат: Парламентът извади скандалните промени за финансиране на партиите от дневния си ред


21/06/2019, 09:23

Снимка Булфото

Парламентът извади от дневния си ред окончателното гласуване на промените за правилата за финансиране на партиите. Това стана с формална причина – докладът от вчерашното заседание на бюджетната комисия не постъпил в деловодството на Народното събрание, пише флагман.бг.

Вчера лидерът на НФСБ Валери Симеонов призова точката да се отложи и да се свика Коалиционен съвет.

Днес той обяви пред БНТ, че е на път да бъде ликвидирана многопартийната демокрация. Това стана след разбиране между ГЕРБ и ДПС – партиите да могат да се финансират и от фирми без ограничения.

Като аргумент формациите на Бойко Борисов и Ахмед Доган изтъкват, че това се налага заради основната проектопромяна – драстично намаляване на субсидиите на партиите от 11 на 1 лв. на глас.

Йордан Цонев от ДПС пък обясни, че сега станали ясни думите на Доган за "обръчите от фирми". Цонев е на мнение, че партиите ще станат зависими от търговските дружества, но това била волята на мнозинството, след като управляващите са решили да намалят субсидиите драстично от 11 на 1 лв. на глас. 

Според ГЕРБ и ДПС при толкова ниско финансиране от държавата следва да се отвори възможността те да получават дарения от фирми. 

От това бяха скандализирани БСП, малки партии, неправителствени организации и политически наблюдатели. В европейските държави такъв модел на финансиране на политическите формации не е възприет. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07

Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06

Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53

Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41

Иран поиска край на войната и освобождаване на активите си
Дата: 11/05, 12:402 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия