Горещи разкрития за шведа, убил глухоням колоездач край Маказа (видео)


21/06/2019, 17:12

Снимка: 24rodopi.com

31-годишният шведски гражданин Веждин Илиев, който е задържан за причиняване на смъртта на 37-годишния Месут Мустафа, твърди, че в скандинавската страна е участвал в акция срещу наркотрафиканти. Това пише 24rodopi.com, позовавайки се на кърджалийски бизнесмени, с които в последния месец Веждин е контактувал. 
 

Шведският гражданин отскоро е собственик на дюнерджийница в града край Арда. Той стана известен в медиите с името Вежди Иляз, но по документи се води Веждин Илиев.

„Разказа ни, че в Швеция е бил полицай, но това трябвало да се пази в тайна. Едва ли е служител на реда, вероятно е работел като охрана на заведение или друг обект. Твърдеше, че имал участие в акции срещу наркотрафиканти“, поясниха бизнесмените. Те уточняват, че Вежди се върнал от Швеция със спестени пари и дълго време умувал какъв бизнес да завърти в региона.

Припомняме, че Веждин Илиев е обвинен от Окръжна прокуратура в Кърджали в причиняване на смърт по непредпазливост. Той е избягал от местопроизшествието.

От 19 юни тече 72-часова прокурорска мярка "Задържане под стража". Предстои съдът да се произнесе дали шведският гражданин ще остане за постоянно зад решетки.

Тялото на 37-годишния велосипедист Месут Мустафа беше открито на 15 юни около 10,30 часа в канавка и транспортирано за аутопсия в Отделението по съдебна медицина в кърджалийската болница. Мъжът от махала „Мразовец“, което е в състава на Горско Дюлево, който е глухоням, се връщал в нощта срещу събота от Момчилград с велосипеда си, когато бил блъснат на 500 метра от разклона за Загорско от „Пежо“, управлявано от Вежди.

До катастрофиралата кола полицията стигна след преглед на около 400 МПС-та. От самото начало работната версия беше "Катастрофа с настъпила смърт и бягство на извършителя".

Вежди живее в триетажна къща край село Метличина. „Къщата беше построена и узаконена от баща му, който почина преди година и половина. Изградиха я върху земеделски имот, но бай Иляз я направи с любов и я узакони", разказаха местни жители.
Веждин Илиев е роден в Габровско, където родителите му преди години работели. "Семейството е от първите в България, които заминават за Швеция през 1989 година. Не можем да си обясним защо се върна от Швеция, където живеят брат му, сестра му и майка му“, казаха жители на Горско Дюлево.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13

Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09

Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03

Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59

Служителите в белгийските затвори стачкуват заради пренаселеност
Дата: 11/05, 14:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия