Кадър Нова тв
Преди деседет години, когато бях председател на ДАЗД, най-безпомощно се чувствах, когато виждах как насилието изобилства над майката в семейството, има сигнали, но остава неразпознато и накрая се стига до смърт. И аз се чудя какво се промени за тези десет години!? Не мога да разбера как може тази жена (Поля Христова - майката от Габрово, чието дете бе хвърлено от моста) толкова години да е била малтретирана и никой да не е разбрал какво се случва в семейството й.
Това коментира в ефира на Нова тв Надя Шабани, бивш председател на ДАЗД.
"Щом е имало сигнал в институциите, че детенцето е било бито, веднага е трябвало да се потърси сметка на служителя, който е знаел, но нищо не е направено. Служители, които не си спазват етичните норми просто трябва да бъдат изхвърлени от работа", котегорична е Шабан.
Законите не се спазват, защото службите не са ефективни и трябва да се реформират. Социалните работници не могат да се справят, а и начина им на взаимодействие с другите институции е неефективен, посочи тя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01
Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00
Германският министър: Трябва да поставим европейския бизнес на TikTok в европейски ръце
Дата: 12/05, 23:55
Бившият министър на правосъдието Андрей Янкулов: За разплитане на "Осемте джуджета" е нужно наказателно разследване
Дата: 12/05, 23:48
Григор Димитров: По-добре съм, времето за отказване не е дошло
Дата: 12/05, 23:421 Коментар