Астрономи откриха блуждаещи звезди в галактиката


09/07/2019, 15:01

Илюстрация Уикипедия

Международна група учени откри няколко обекта, които са свързани с останки от свръхнова, но не са неутронни звезди или черни дупки, съобщи Физ.орг. Тези звезди-зомбита с течение на времето ще се превърнат в богати на кислород бели джуджета, предава БТА.

Откритите три звезди заедно с бялото джудже с малка маса LP 40-365 може да са възникнали в резултат на два типа свръхнови - свръхнова от тип Iax, свързана с експлозия на бяло джудже в състава на двойна звезда, или свръхнова, възникнала вследствие на един от видовете бета разпад на атомни ядра.

Есплозиите са слаби и затова не се формира неутронна звезда или черна дупка, а звезда с малка маса, която получава ускорение и може в бъдеще да напусне пределите на галактиката.

Наскоро бе оповестено, че астрономи от Масачузетския технологичен институт открили анормална звезда, чието поведение остава необяснимо. От време на време тя променя яркостта си. Учените увериха, че всички възможни обяснения на феномена засега нямат потвърждение.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мазутът на плаж в Камчия се оказа от стар разлив, изследват водата
Дата: 22/06, 14:04

Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Дата: 22/06, 13:57

Гюров отказа да коментира дали ще се кандидатира за президент
Дата: 22/06, 13:50

Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Дата: 22/06, 13:41

Туристка: В планината още има снежни преспи, избирайте внимателно маршрутите
Дата: 22/06, 13:34

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия