Георги Харизанов хвърли бомба: Скандалът с хакерската атака срещу НАП не е приключил и няма да бъде последен


21/07/2019, 13:51

Колаж Пик

Скандалът с хакерската атака срещу НАП не е приключил и няма да бъде последен, държавата не може да подсигури адекватна сигурност навсякъде. Това каза в ефира на Радио „Фокус“ политическият анализатор Георги Харизанов. Става въпрос за кражба и престъпление, а не за изтичане на данни, уточни той.

“Киберсигурността тепърва ще става много голям проблем, като основната причина е, че държавата няма адекватни механизми да заплаща възнаграждения, съпоставими с пазарните, при големия дефицит на кадри в IT сектора. Освен това ако обществото, което е силно възмутено от кражбата на данните от НАП, и то с основание, разбере, че някои 19-годишен талантлив програмист получава 10-12 хил. лева заплата, със сигурност ще е също толкова възмутено и това също ще бъде проблем“, обясни Харизанов. Той каза още, че отговорност за хакерската атака трябва да поемат конкретни служители, като уточни, обаче, че това е системен проблем и уволнението на 2-3-ма души няма да го разреши.

Според него искането на БСП за свикване на Консултативния съвет по национална сигурност по темата е излишно.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Откриха цигари без бандерол, скрити в тайници на лек автомобил и камиони
Дата: 11/05, 15:52

Новите мерки: Удължават с 1 година двойните цени в лева и евро в магазините
Дата: 11/05, 15:49

Разследват масовото сбиване в Габрово
Дата: 11/05, 15:42

НИМХ обяви жълт код за половин България за 12 май
Дата: 11/05, 15:38

Десетки хиляди фишинг съобщения са изпратени от името на институции и куриерски компании
Дата: 11/05, 15:29

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия