Кадър: БНТ
Нотариус Красимир Анадолиев, председател на Нотариалната камара, коментира в сутрешния блок на БНТ може ли да бъде открадната самоличността на човек, след теча на информация от НАП заради хакерската атака.
„Нотариусът извършва изключително много проверки, които най – вероятно остават незабелязани“, обясни той и напомни, че има много добра изградена информационна система
„Ние имаме от близо 8 години достъп до регистъра на МВР и ние сме задължени да проверим самоличността на съответния човек“, обясни Анадолиев.
„Тоест не само информацията от личната карта – номер, ЕГН, а и самата визуализация е важна“, каза той. По думите му, може да се направи и проверка в базата данни за населението в България.
„Работим от доста време с Министерство на правосъдието за надграждане на съществуващата информационна система“, обясни още Анадолиев.
„От 9 години вече се чувства една сигурност и спокойствие“, заяви нотариусът и добави, че сега заради теча на данни от НАП колегите му ще бъдат отново предупредени да бъдат внимателни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Над 3600 детски играчки са иззети при акция срещу фалшивите марки
Дата: 07/04, 17:51
Откриха вещи на изчезналата жена от село Ръжена, следите водят обратно към селото
Дата: 07/04, 17:41
Лидерът на Сияние: 22 години едни и същи експерти спъват справедливи присъди
Дата: 07/04, 17:40
КС отхвърли искането на Апелативен съд - Варна, свързано със Сарафов
Дата: 07/04, 17:34
Как се правят здрави нерви?
Дата: 07/04, 17:30