След пробивите в системата на НАП и изтичането на множество лични данни, здравните власти планират да забранят на лекарите да слушат музика, да гледат филми и да използват флашки на служебните компютри в болниците и в извънболничната помощ. От Столичната здравна инспекция вече са изпратили писмо с мерки, които трябва спешно да бъдат предприети от лечебните заведения, съобщава "Дарик", като се позовава на здравното министерство.
Мерките са описани като неотложни и призивът е да се пристъпи към тях незабавно. Регионалната здравна инспекция забранява на лекарите да използват собствени запаметяващи устройства на служебните си компютри, да слушат музика, да гледат филми, както и да посещават интернет страници, които не са свързани с работата им. Забранява се и инсталирането на програми без разрешение на ръководството на лечебното заведение.
Мерките се налагат във връзка с пробивите в сигурността на системите на НАП, посочват от инспекцията, откъдето призовават да се променят всички пароли за достъп, използвани от медицински лица, а новите пароли да бъдат с минимална дължина от 8 символа.
Сред другите мерки за незабавно изпълнение са проверка на системите за физически достъп в болниците и въвеждане на система за контрол до помещенията с компютри в лечебните заведения, както и до помещенията с мрежово оборудване.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прогноза: Бури и градушки застигат страната ни до дни
Дата: 09/05, 23:42
Путин е готов да се срещне със Зеленски и в трета страна, но при определено условие
Дата: 09/05, 23:351 Коментар
Битката за трофея от Висшата лига се завърза като по филмов сценарий
Дата: 09/05, 23:28
Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21
Търговци: След 10-ина дни ще излязат българските череши. Хубавите ще са между 7-8 евро за килограм
Дата: 09/05, 23:14