Провериха президента Румен Радев и жена му в комисията срещу корупцията: Няма нарушение!


05/08/2019, 12:11

Редактор: Веселин Златков

e-mail: [email protected]

Антикорупционната комисия не установи конфликт на интереси по отношение на президента Румен Радев, свързано с работата му във Военновъздушните сили (ВВС) и назначаването на съпругата му за пиар на ВВС. Това съобщи bTV.

Това става ясно от решение, публикувано на сайта на КПКОНПИ.

Освен за назначаването на бъдещата си по това време съпруга държавният глава беше проверяван и за закупен през 2010 година апартамент в София.

Заключението на комисията е, че не е установен конфликт на интереси поради липса на частен интерес на Радев или на свързано с него лице.

От КПКОНПИ отбелязват още, че твърденията в сигнала касаят правни действия – сключване на договори за наем и договор за покупко-продажба на недвижими имоти, извършени от Радев в качеството му на физическо лице, участник в гражданскоправния оборот, а не като лице, заемащо публична длъжност. Както и че не е налице свързаност между Радев и Десислава Генчева преди датата на сключване на гражданския брак.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



бТВ: Радев върна изпълнен мандат на Йотова, става премиер и слива министерства
Дата: 07/05, 17:161 Коментар

На живо: Илияна Йотова връчва мандата на кандидата за премиер Румен Радев
Дата: 07/05, 17:09

БТВ обяви министрите на Радев
Дата: 07/05, 17:04

Събраха над 28 милиона подписа за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 07/05, 17:00

Кабинетът "Гюров" предложи данъчни облекчения
Дата: 07/05, 16:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия